להישאר משפחה!

להישאר משפחה (גם בלי זוגיות)

בואו נדבר על זה

מהם הכישורים של מגשר גירושין מומלץ, ואיפה מוצאים אחד כזה

ישנן תכונות רבות התורמות לאדם להיות מגשר גירושין יעיל ומקצועי. תכונה אחת הבולטת מעל כולן היא היכולת להקשיב ולחוש חמלה לשני הצדדים, לא לנטות לצד אחד אלא לראות את שני הצדדים.

לא כל מי שעובר קורס גישור יכול להיות מגשר מקצועי

כמו שופט, מגשר גישור מומלץ הוא אדם בעל ידע רב בדיני גירושין ודיני משפחה. מגשרי גירושין מומלצים צריכים להיות בעלי ניסיון, לדעת מתי לנהוג בחומרה כשנדרש, להתייחס כשצריך ומתי להפעיל או להוריד לחץ. לעתים קרובות, שופטים בדימוס  וגם עורכי דין יכולים להיות מגשרים מצוינים, בהתאם לסוג השופט או עורך דין שהם היו, עם הניסיון להתחבט רבות בבעיה, להתלבט ולדון בעניין באריכות ובכובד ראש.

כדי להיות מגשר מצליח צריך להבין ב:

  • הורות, צרכי ילדים והאחריות הנלווית
  • כלכלת הבעלות על העסק, חשבונאות
  • סוגיות רפואיות
  • מיסים, צוואות ועזבונות
  • אינטליגנציה רגשית

מגשר גירושין יעיל הוא אדם המחויב לדברים הבאים:

  • היכרות עם הצדדים
  • להבין מה הם באמת צריכים
  • ללמד זוגות מתגרשים על התהליך וכיצד הם יכולים לעבור אותו במינימום הפסד כלכלי וכאב רגשי
  • לעבוד איתם כדי להשיג את הפתרון הטוב ביותר

אבל זה לא לגמרי תלוי רק במגשר הגירושין

זוגות מתגרשים צריכים ללמוד שתהליך ליטיגציה בבית המשפט לא יעזור להם, והם צריכים להימנע מהדברים שיפגעו בהם או יעלו להם כסף. יש אנשים שלומדים מהר ויש שלא לומדים בכלל. חלקם מנסים להסב כאב לאחר ונרתעים מהרעיון למצוא מכנה משותף. עם זאת, תפקידו של מגשר הוא ללמד זוגות מתגרשים כיצד לנווט את רגשותיהם ואת הנושאים שיכולים לשאוב אותם למערבולת רגשית אם הם לא מוכנים לנהל משא ומתן בתום לב. יש הרואים את האור בעוד שאחרים מתנגדים, אבל העובדה היא: אם ניתן להשיגו, פשרה מגושרת עדיפה ב-100% מגירושין בבית משפט.

מגשר גירושין מומלץ חייב להיות בעל ידע רחב

מעבר להכרת החוק, ישנן תכונות רבות שחייבות להיות אצל מגשר גירושין טוב, מעבר ליכולת לנווט בין החששות והדרישות של הצדדים היריבים. מגשר טוב צריך ליישם מעט יכולת מכירה כדי לגרום לשני הצדדים להצטרף לתהליך הגישור. כאשר זוג מסיים נישואים, במיוחד אם יש אינטרסים עסקיים או עושר מעורבים, יש נושאים מתוחכמים שלעתים קרובות מאוד באים לידי ביטוי. לשופט שיושב על המדוכה אין בהכרח מספיק זמן ופנאי להכיר את שני הצדדים, וגם לא לצלול עמוק יותר לתוך הנושאים הללו אלא אם כן יש להם כבר רקע משמעותי בנושא. קחו למשל את הנהלת החשבונות.

לשופטים רבים אין רקע בנושאים חשבונאיים מסובכים, כגון ניתוח תזרים מזומנים מוזל, הערכות שווי מבוססות נכסים, או כיצד לבנות שיעור מכסה להערכת עסק כחלק מהחלוקה הכוללת של הנכסים וההתחייבויות. אם יש ענייני חשבונאות עסקיים או אישיים שצריכים להתיר, מציאת המגשר המתאים יכולה לעשות את כל ההבדל באופן הסדרת הגירושין.

למגשר גירושין טוב יש קשרים מקצועיים רלוונטיים

בנוסף לידע שלו, למגשר מנוסה תהיה גישה לרמה נוספת של מומחיות באמצעות אנשי קשר מקצועיים מרכזיים. מרואי חשבון ובנקאי משכנתאות ועד למטפלים ושמאים. מגשר גירושין טוב יכול להיעזר באנשי מקצוע רבים שיעזרו לו לנווט בין הנקודות הקטנות המובילות להסכם הסופי.

לדוגמה, לעתים קרובות כאשר זוג מתגרש צד אחד רוצה את הבית והשני רוצה להסיר את שמו מהמשכנתא. באמצעות קשרים מקצועיים מבוססים יוכל מגשר טוב לברר במהירות אם בן הזוג הנותר יהיה זכאי למשכנתא. באופן דומה, אם הצד אינו כשיר, מגשר עשוי אפילו לעזור לאותו צד לבחור מתווך שיפרסם את הנכס למכירה. התפקידים שממלא מגשר בסיום גירושין יכולים להיות רבים. ככל שהמגשר טוב יותר, כך הם יהיו יותר נכונים ויכולים לעסוק ברמה פרטנית יותר לטובת לקוחותיהם.

יתר על כן, סוגים אלה של מערכות יחסים הם לעתים קרובות חלק בלתי נפרד מההחלטה הסופית. כמעט בכל גישור גירושין יש נקודת תקיעה אחת או יותר שיש להתגבר עליה. לעתים קרובות ניתן לפתור את אלו בעזרת מומחים חיצוניים, אשר בסופו של דבר יכולים להופיע באופן בולט בתוצאה הסופית.

מגשר טוב מפגין עוצמה רגשית

מגשר טוב קורא את החדר ומעדן בעיות חמות. כל מגשר מבין ששני הצדדים חרדים ומודאגים. ולפעמים אחד מהם או שניהם נכנסים להליך הגישור כבר עם הסכינים שלופים. על המגשר להאיר את החושך בחדר ולתת לקצת אור לזרוח דרכו. מגשר יוצא דופן קורא את החדר ויש לו מענה מוכן בהתאם לנסיבות. לדוגמה, זה עשוי לדרוש לפתוח את הפגישה כשכל אחד מבני הזוג אומר משהו חיובי על השני. הטקטיקה הנכונה במצב הנכון יכולה לשמש כקרש קפיצה לשיחה מתורבתת, במקום הזמנה פתוחה לטענות ואין סוף ויכוחים.

גישה אמפתית מתבקשת גם בחלק העדין ביותר של הגישור: בדרך כלל, הסדרי ראייה. מונחים ותוויות שהיו מקובלים בעבר בגירושין מוחלפים כיום במושגים מתחשבים יותר שמתארים טוב יותר את ההסדר האולטימטיבי. זה מרכך את המכה ומבטיח שהמיקוד יהיה ברווחת הילדים. מגשר טוב, הפועל מטעם שני הצדדים, לא רוצה יותר מאשר הסדר שהכי נעים לשניהם. וזה מקום טוב להיות בו.

פתרון קונפליקטים

פתרון קונפליקטים והנחות פתרונות

בתחום המשפט, מחלוקות וסכסוכים הם חלק בלתי נמנע מאינטראקציות אנושיות. בין אם זה עניין משפחתי, מחלוקת עסקית או סכסוך משפטי, מציאת פתרון בדרכי שלום היא לרוב התוצאה המועדפת. כאן נכנס לתמונה עורך דין

קרא עוד »
עורך דין מגשר

עורך דין מגשר

מחפשים עורך דין מגשר? השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ללא עלות עם עוה"ד ומגשר תומר מומחה בדיני משפחה ומגשר מוסמך. קבלו פתרונות יצירתיים ומהירים המותאמים לצרכים שלכם.

קרא עוד »

מגשר גירושין מומלץ באשדוד והסביבה

תומר יפת

גשר | המרכז לגישור

עוה"ד ומגשר מעל 22 שנים. בעל ניסיון במאות תיקים בהצלחה רבה. רואה בגישור בין צדדים שליחות. בעיקר ישנה חשיבות לסיים באופן יפה לילדים של בני הזוג.

Scroll to Top

אתם תסיימו את זה אחרת

השאירו פרטים