להישאר משפחה!

להישאר משפחה (גם בלי זוגיות)

בואו נדבר על זה

כמה עולה גישור גירושין, ממה מורכב המחיר ואיפה ניתן לחסוך

שמעתם שגישור במסגרת הליך גירושין הוא הרבה פחות יקר מאשר ניהול תביעת גירושין באמצעות עורכי דין, וזה נכון – אבל יש עוד הרבה יתרונות לגישור גירושין על פני ניהול תיק גירושין בבתי משפט. אם אתם ובני זוגכם מוכנים לנהל משא ומתן ולפתור את הבעיות הנובעות מהגירושין שלכם בעזרת איש מקצוע ניטרלי של צד שלישי, אתם לא רק חוסכים זמן וכסף, אלא גם מפחיתים את רמת הקונפליקט והלחץ. לוקחים אחריות על המשפחה שלכם מסדירים את הסכסוכים תוך הימנעות מפתרונות שיכפו עליכם באמצעות שופט.

למגשר בהליכי גירושין בישראל שהוא גם עורכי דין יש ניסיון בסיוע למשפחות באזור אשדוד לעבור  משברי גירושין. במאמר מקיף זה אסביר את הגורמים המשפיעים על עלות גישור גירושין ומה אתם יכולים לעשות כדי לוודא שפגישות גישור הגירושין שלכם יהיו פרודוקטיביות ובכך תכלו להוזיל עלויות.

עלות אופיינית של גישור גירושין

זוגות משלמים בדרך כלל בין 15,000 ל-30,000 שקל עבור גישור גירושין. זכרו כי בני הזוג בדרך כלל מחלקים ביניהם את העלות, ומשלמים בין 7,500 ל-15,000 שקל כל אחד כדי לסיים את הליך הגירושים שלהם.

תעריפי עורך דין גישור גירושין

עורך דין המתפקד כמגשר במסגרת הליך גירושין עשוי לעיתים לגבות יותר ממגשר שאינו עורך דין בשל הידע, השכלתו וניסיונו. עורך דין שהוא גם מומחה לגישור גירושין בעל הכשרה וניסיון במשפט, טכניקות משא ומתן, שיתוף פעולה מכיר את הנורמות והחוקים בתחום השיפוט שלכם. על פי רוב, המגשרים בהליכי גירושין הם בעלי השכלה משפטית בשל מורכבות ההליך.

מחיר מגשר גירושין שאינו עורך דין

תעריפי מגשרים שאינם עורכי דין עשויים להיות נמוכים מאלו של מגשרים עו"ד גירושין, אך לא בהכרח. מגשרים לגירושין גובים על פי ניסיונם ומומחיותם. לדוגמה, מגשר גירושין עשוי להיות גם רו"ח או פסיכולוג, אם כי זה נדיר יותר.

עלות שכר טרחה של מגשר גירושין?

שכר הטרחה לשעה או למפגש משתנה בהתאם להכשרתו של מגשר הגירושין, הניסיון, ההסמכות או התארים והמיקום של המגשר.

לפי שעת עבודה

עורך דין גישור גירושין גובה בדרך כלל את אותו תעריף שעתי כמו עבור שירותים אחרים, אשר משתנה מאוד בהתאם למקום מגוריכם וזהות המגשר. העלות יכולה לנוע בדרך כלל משכר של 700 ₪ לשעה ועד 1500 ₪ לשעה.

לפי פגישה

פגישת גישור גירושין עשויה להימשך על פי רוב בין שעה לשעתיים וזאת בהתאם לצרכים ולנסיבות של הפגישה הספצפית.

מחיר אחיד

חלק מהמגשרים מציעים תעריף אחיד כדי לעזור לך לנהל משא ומתן ולפתור את הבעיות הנובעות מהגירושין שלכם. מודל תשלום זה עשוי להיות מועיל עבורכם אם אתם צופים מחלוקות רבות על אחת או על חלק מהבעיות בסכסוך. אם יש לכם מספר בעיות שאתם חייבים לפתור מודל גישור זה אמנם קיים, אך גישור בתעריף אחיד הוא פחות נהוג בקרב המגשרים שמעדיפים על פי רוב לחייב לפי שעות עבודה.

ממה מושפעות עלויות הגישור?

ישנם גורמים רבים המשפיעים על עלות הליך הגישור. בין היתר ישנם גורמים התלויים בכם: מורכבות הסכסוך בינך לבין בן/בת הזוג, מורכבות המצב הכלכלי הזוגי שלכם, והנכונות שלכם לשתף פעולה במשא ומתן.

רמת קונפליקט

אם אתם ובני זוגכם רגשיים מאוד לגבי הסיבות לגירושין לא  מסוגלים להתמודד איתם באופן מודע, רגשות אלו עלולות להפריע ולהשפיע על המידה שבה מגשר הגירושין יכול לעבוד איתכם כדי לפתור את הבעיות הנובעות מהגירושין שלכם.  במידת הצורך, מגשר גירושין עשוי להציע סיוע של אנשי מקצוע ניטרליים אחרים כדי לסייע בשמירה על התהליך בצורה פרודוקטיבית. עבור הליך הגירושין, שמרו את הטינה והכעס מחוץ לגישור במידת האפשר  וזאת כדי להישאר גמישים ופתוחים לפתרונות משא ומתן.

המורכבות של חלוקת הנכסים שלכם

אם יש לכם עסק משפחתי, נכסי נדל"ן, פרטי אמנות או אספנות, או שיש לכם השקעות משמעותיות ונכסים לא ממומשים כגון אופציות למניות, לוקח זמן להבין, לפרום ולבסוף לחלק את הנכסים הללו בצורה הוגנת. כך גם לגבי חוב זוגי וחוב אישי שנוצר במהלך נישואיכם. ככל הנראה תזדקקו לעזרתו של מגשר גירושין מנוסה בטיפול בגירושי נכסים גבוהים כדי לחלק בהצלחה את אותם נכסים וחובות.

נכונות להשתתף במשא ומתן

אתם ובני זוגכם עשויים להיות רחוקים זה מזה בציפיות שלך לגבי תמיכה, משמורת ילדים וחלוקת רכוש. בלי קשר, אם אתם פתוחים למשא ומתן, המגשר גירושין שלכם יעזור לכם למצוא מכנה משותף. אם אינכם פתוחים למשא ומתן, ייקח הרבה יותר זמן עד שמגשר הגירושין יעזור לכם להגיע למחשבה שיתופית יותר, אם הוא בכלל יוכל.

מרכזי גישור בקהילה

ייתכן שיש ארגונים קהילתיים ומרכזי גישור בקהילה לפתרון מחלוקות וסכסוכים (רובם לא כוללים גירושין), המציעים גישור גירושין בחינם או בעבור תשלום מסובסד. נסו  לראות אם יש גישור קהילתי זמין באזור שלכם, או צרו קשר עם בית המשפט לענייני משפחה ו/או לשכת עורכי הדין המקומית שלכם כדי לברר. גישור קהילתי מתבצע לרוב על ידי מגשרים שאינם עורכי דין לענייני משפחה. תצטרכו להחליט אם זה מועיל לכם או לא.

הוצאות משפט, שכר טרחה וכל מה שמסביב בתיקי גירושין

הוצאות עורך דין – מומלץ להתייעץ עם עורך דין גירושין לגבי כל הסכם שתגיעו אליו בגישור. מגשר הגירושין הוא צד שלישי ניטרלי, כלומר תפקידו הוא להקל על פשרה. עורך דין גירושין מגן על האינטרסים שלך וחוקר הסכמים שהושגו בגישור מתוך מחשבה על כך. אם אינך בטוח או לא מבין את ההסכמות שהושגו בגישור, תוכל לפנות לעורך דין גירושין שיבדוק אותן.

משאבים חיצוניים – מגשר הגירושין שלך עשוי להזדקק לסיוע של אנשי מקצוע אחרים כדי לעזור לך לפתור את הבעיות הנובעות מהגירושין שלך. זה נפוץ במצבים פיננסיים זוגיים מורכבים שבהם על המגשר לדעת את שווי הנכסים ואת השלכות המס של חלוקת הנכסים לפני שיציע פתרונות. הם עשויים להעסיק שמאים, רואי חשבון, אנליסטים פיננסיים ומומחי מס כדי לסייע למגשר ולצדדים.

אגרות הגשת בית המשפט / בית הדין – כל הליכי הגירושין מבוצעים סופית באמצעות מערכת בתי המשפט או בית הדין, המחייבת תשלום הגשה. בדקו באתר בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין את תעריפי אגרות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין באמצעות מחירון תעריפי אגרות עדכני.

חיסכון בעלויות עם גישור גירושין – יתרונות וחסרונות

אין ספק שגישור גירושין מוצלח הוא זול יותר מגירושין באמצעות בית משפט, אך ישנם כמה גורמים נוספים שיש לקחת בחשבון לפני שנכנסים לגישור גירושין.

אחוזי ההצלחה של גישור גירושין

אחוזי ההצלחה הנם גבוהים בדרך כלל בגישור גירושין (תלוי כמובן בטיב המגשר). מגשר שהנו רב ניסיון בהליכים מסוג זה ידע לפרק את כלל המוקשים במסגרת הליך הגישור באופן רגיש וחכם באופן שהצדדים יוכלו להגיע בסופו של יום למטרה שלהם, הסכם גישור מוסכם ללא צורך בהליכים משפטיים שגורמים הוצאות ונזק לשני הצדדים גם יחד.

העדר מגבלות על סוגי הנושאים המטופלים במסגרת הליך גישור גירושין

גישור במסגרת הליך הגישורים אינו מוגבל בקשת הנושאים בהם הוא מטפל. במסגרת הגישור ניתן לטפל בכלל הנושאים הקשורים במשמורת הילדים, חלוקת הרכוש, מזונות וכן כלל הנושאים הנוספים הדורשים הסדרה. הואיל ומדובר בהליך שהוא הליך וולונטרי ניתן להגיע גם להסכמים בקשר עם נושאים שאינם מוגדרים בחוק או בפסיקה ככאלה שמסמיכים את בית המשפט או בית הדין לפסוק לגביהם. במובן זה, הסכם הגישור עשוי להיות רחב יותר ולכלול נושאים רבים יותר מאלה אשר יטפל בהם בית המשפט או בית הדין, הכל בהתאם לרצון הצדדים.

העדר מגבלות זמן בגישור גירושין

הליך משפטי מנוהל לפי לוחות זמנים שקובע בית המשפט. ההליך נמשך לעיתים שנים רבות שכן זמנו של בית המשפט מועט וכן הזמן שניתן לצדדים לטעון את הטענות בבית המשפט מוגבל ובדרך כלל הישיבות בבית המשפט הנן קצרות יחסית. לעומת זאת במסגרת הליך הגישור ניתן לקבוע פגישות משבוע לשבוע וכן הזמן שמוקדש לצדדים הוא למעשה ללא הגבלה ובהתאם לצורך של הצדדים באופן מלא. ישנה זמינות של המגשר רבה בהרבה מזמינותו של בית המשפט או בית הדין.

אל תהססו לפנות אלינו ולקבל שיחת ייעוץ עם מגשר גירושין בגשר – המרכז לגישור באשדוד

בחינת אפשרות סיום הליך הגישורים במסגרת של גישור הנה שלב חשוב בדרך לבחירה נכונה. קריאת מאמר זה וקריאת מאמרים נוספים בתחום זה של גישור גירושין הם חלק מהשלבים הנדרשים לצורך בחירה בתהליך זה. אתם כמובן מוזמנים אם תרצו לפנות אלינו כדי לברר אם מתאים לכם לבצע את הליך הגישור אצלנו.

 

פתרון קונפליקטים

פתרון קונפליקטים והנחות פתרונות

בתחום המשפט, מחלוקות וסכסוכים הם חלק בלתי נמנע מאינטראקציות אנושיות. בין אם זה עניין משפחתי, מחלוקת עסקית או סכסוך משפטי, מציאת פתרון בדרכי שלום היא לרוב התוצאה המועדפת. כאן נכנס לתמונה עורך דין

קרא עוד »
עורך דין מגשר

עורך דין מגשר

מחפשים עורך דין מגשר? השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ללא עלות עם עוה"ד ומגשר תומר מומחה בדיני משפחה ומגשר מוסמך. קבלו פתרונות יצירתיים ומהירים המותאמים לצרכים שלכם.

קרא עוד »

כמה עולה גישור גירושין באשדוד והסביבה

תומר יפת

גשר | המרכז לגישור

עוה"ד ומגשר מעל 22 שנים. בעל ניסיון במאות תיקים בהצלחה רבה. רואה בגישור בין צדדים שליחות. בעיקר ישנה חשיבות לסיים באופן יפה לילדים של בני הזוג.

Scroll to Top

אתם תסיימו את זה אחרת

השאירו פרטים