להישאר משפחה!

להישאר משפחה (גם בלי זוגיות)

בואו נדבר על זה

כל מה שחשוב לדעת על גישור

תיקים רבים בבתי משפט השלום ברחבי הארץ, דנים  בדין האזרחי. מדובר על סכסוכים ומחלוקות רבות בין אנשים, כך שזו הסיבה לעומס גדול בבתי המשפט השונים. מצב זה, גורם לשיהוי בניהול ההליכים ושיהוי בקבלת פסקי דין. זו אחת הסיבות מדוע ביהמ"ש בעצמם מעדיפים להפנות את הצדדים לדרך עוקפת שהיא גישור מקצועי באמצעות מגשר מוסמך. ניתן לחסוך את כל עוגמת הנפש, הכספים המיותרים באמצעות המדריך הטוב ביותר לגישור. זוהי אלטרנטיבה מעולה ליישוב סכסוכים בנושאים שונים. ניתן למנות יתרונות בולטים להליך הגישור ואלה הם:

  • הליך הגישור, מספק מענה אידיאלי לסכסוכים בכל תחומי החיים כגון: סכסוכים משפחתיים וסכסוכי גירושין, סכסוכים עסקיים, סכסוכי שכנים, סכסוכים בין מעביד לעובד, סכסוכי מקרקעין כגון התחדשות עירונית, תביעות צרכניות ועוד. אין צורך בייצוג (למרות שניתן כמובן לעשות גישור גם בהשתתפות עורכי דין מייצגים), כך שניתן לנהל משא ומתן באמצעות תיווך של מגשר מקצועי ניטראלי. למעשה מגשר מוסמך הוא לא בורר ואין לו כל סמכות של הכרעה וההסכמות מתבצעות לפי הדיאלוג בין הצדדים המסוכסכים.
  • היתרון הבולט הנוסף של הגישור הוא, שקיים מרחב וכל צד יכול להביע את האינטרסים שלו ממקום של צרכים ולא ממקום של טענות או של עמדות. באמצעות הליך הגישור, כל אחד מהצדדים הנתונים לסכסוך, יכול להקשיב ולייצר פתרונות שישביעו את רצונם של שני הצדדים.
  • כאשר מסתיים הליך הגישור, ניתן יהיה להגיע להסדר גישור שיאושר בביהמ"ש וכן, הסדר זה, יקבל תוקף של פסק דין.
  • ניתן לפנות להליך גישור, כל עוד לא ניתנה הכרעה של ביהמ"ש.
  • ניתן יהיה להגיע להליך של גישור גם אם החלו הליכים של הצדדים בביהמ"ש כאשר הם מיוצגים ע"י עו"ד.
  • הליך הגישור הוא בעל חיסיון מלא, אך אם באיזה שהוא שלב בגישור הצדדים לא הגיעו לידי פתרון או הכמה, הם יוכלו להמשיך בערכאה המשפטית.

כל המידע המלא לגבי הליך הגישור

יעילות הגישור יעילה וזולה בעשרות אחוזים מעלות של הליך בביהמ"ש. על מנת להבין היטב את ההליך יש להבין מהו המדריך הטוב ביותר לגישור. ההליך מתנהל לפי התנאים הקבועים בחוק, אך בהחלט ניתן למצוא פתרונות יצירתיים שלא יפגעו בזכויותיהם של מי מהצדדים וכן, היתרון הבולט הוא שאפשר יהיה לשמור על מערכת תקינה בין הצדדים לאחר תום הליך הגישור. זאת יש לדעת, כי אם הצדדים הגיעו להסכם באמצעות הליך הגישור, מדובר על הסכם מחייב וניתן יהיה להגישו לביהמ"ש, כך שההסכם יקבל תוקף של פס"ד.

מציאת מגשר מוסמך ובחירתו היא מכרעת

יש לציין, כי אחד מהטיפים של המדריך הטוב  ביותר לגישור הוא מציאת מגשר מוסמך ובעל ניסיון רב בתחום הספציפי של המחלוקת או הסכסוך. זה השלב הראשון והחשוב ביותר. הסיבה היא כי הליך כושל של מגשר לא יביא לתוצאה הרצויה. המצב הרגשי בסכסוך הוא לא פשוט, כך שמגשר מוסמך, מנוסה ומקצועי בתחום המדובר, יוכל להרגיע את הרגשות של שני הצדדים ולהגיע באמצעות דו שיח רגוע ותובנות, להליך גישור מוצלח שאף אחד מהצדדים יחוש מופסד.

הליך גישור עם מגשר אחד או עם שני מגשרים?

זו גם שאלה חשובה, היות וקיימים שני סוגים של הליך גישור, הראשון שהוא מגשר אחד שמייצר את התכנון וניהול הליך הגישור. מחד, מגשר אחד מקצר את ההליך, היות ואין צורך בתיאום של שני מגשרים ואין חילוקי דעות ביניהם.  מאידך, ישנה אפשרות גם של הליך גישור שינוהל ע"י שני מגשרים, כך שהמגשרים יוכלו להתייעץ ביניהם.

לסיכום – יש לברר ולבחון היטב את טרם בחירת מגשר מתאים, כך שתוכלו לסמוך על המגשר/ת שלכם, לדעת כי הוא בעל ניסיון עשיר והצליח להגיע להסכם ופתרונות בסכסוכים רבים.

פתרון קונפליקטים

פתרון קונפליקטים והנחות פתרונות

בתחום המשפט, מחלוקות וסכסוכים הם חלק בלתי נמנע מאינטראקציות אנושיות. בין אם זה עניין משפחתי, מחלוקת עסקית או סכסוך משפטי, מציאת פתרון בדרכי שלום היא לרוב התוצאה המועדפת. כאן נכנס לתמונה עורך דין

קרא עוד »
עורך דין מגשר

עורך דין מגשר

מחפשים עורך דין מגשר? השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ללא עלות עם עוה"ד ומגשר תומר מומחה בדיני משפחה ומגשר מוסמך. קבלו פתרונות יצירתיים ומהירים המותאמים לצרכים שלכם.

קרא עוד »

המדריך הטוב ביותר לגישור

תומר יפת

גשר | המרכז לגישור

עוה"ד ומגשר מעל 22 שנים. בעל ניסיון במאות תיקים בהצלחה רבה. רואה בגישור בין צדדים שליחות. בעיקר ישנה חשיבות לסיים באופן יפה לילדים של בני הזוג.

Scroll to Top

אתם תסיימו את זה אחרת

השאירו פרטים